Как личните сметки в социалните медии стават брандирани?

Личната марка вече не е единственият домейн на лидерите на мисли и изпълнителните директори. Всеки има възможност да обучава другите в своята индустрия, но трябва да развиете своята марка, преди да го направите.
Личната марка е за контролиране на начина, по който другите ви виждат. В тази статия ние обясняваме как да маркирате личните си акаунти в социалните медии.
Знайте публиката си
Определянето на аудиторията е важна стъпка в създаването на лична марка. Ако не знаете с кого говорите, как се свързвате с някого? Ако не знаете откъде да започнете, погледнете профилите на другите и вижте кого следват и за какво говорят.
Кой трябва да изглежда:
1. Важни хора в индустрията,
2. Колеги в подобни роли,
3. Хората, които работят за компании, които ви интересуват.
Забележете кой е отговорил на публикациите, какви въпроси е имал публиката и какво съдържание е най-вероятно да споделят.
Струва си да се присъедините към някои свързани групи. LinkedIn и Facebook правят лесно свързването с други хора, които споделят вашите интереси и опит.
Не забравяйте, че някои от тези групи са наистина пълнени. DesignersTalk има над 180 000 членове. Малки, нишови групи са по-добри за установяване на реални връзки.
Определете своята платформа
Решете кои социални медийни платформи са най-значими за вашата лична марка. Въпреки че всички те са безплатни, няма причина да се използва всеки канал. Ако изображенията не са ваша работа, поддържайте връзка с LinkedIn и Twitter.
LinkedIn е най-официалният канал в групата, така че внимавайте да следите или съветвате непознати.
Правила на LinkedIn:
- Отнасяйте се към профила си като към цифрова брошура; Това е първата контактна точка за потенциални връзки.
- Не правете прекалено много контакти с хора; Отделете време да ги опознаете и да изпратите лично съобщение.
Twitter:
Twitter е напълно професионална платформа. Тя може да бъде най-известната платформа за тролове и политически предизвикани хора, но също така е и чудесен начин да следите лидерите и брандовете на индустрията.
Правила на Twitter:
*Публикувайте неща, свързани с вашата индустрия.
*Използвайте Hashtags: Hashtagify.me е добър ресурс за hashtags на вашия домейн или бизнес възможности.
*Използвайте индустриални разговори, за да покажете своя опит.
*Започнете да говорите с хората, които искате да срещнете.
Facebook може да споделя вашите новини във вашите стари съученици. Вашите ваканционни албуми са повече от загубено място. Също така е гъвкава платформа при споделяне, преглед, преглед, преглед на повече видеоклипове.
Правила във Facebook:
1. Не се страхувайте да разнообразите съдържанието си.
2. Научете повече за аудиторията си.
2. Според групите.
3. Личният и професионализъм са отделен тютюн; може да се наложи да коригирате мехурките си и да изчистите профила си.
Instagram е най-доброто за хората, които работят в творческите индустрии. Идеален за дизайнери, художници и хора, работещи в хранително-вкусовата промишленост.
Правилата на Instagram:
- Не забравяйте да ползвате Hashtags.
- Създайте акции за домейна си.
- Правете обикновени акции.
- Създайте привлекателна биография.
Създайте тон
Доколкото ние разбираме, много от тези събития, свързани с личното брандиране, предизвикват някои дръзки емоции. Създайте звук, който ви кара да се чувствате като създай собствен за себе си един и след това отговаря на вашата индустрия и вашата аудитория. Ти си шегаджия, сериозен човек? Социалните медии са пълни със самопровъзгласени експерти, така че трябва да се позиционирате, за да се разграничите от своите колеги и конкуренти.
Например, ако искате да бъдете разглеждани като експерт в областта на графичния дизайн, започнете да търсите общите фрази и статии на Google, актуализациите на индустрията и тенденциите. От там можете да започнете да пишете свои собствени публикации или да споделяте мнението си в социалните медии.