НАСА изброява събития, които ще се случат в небето през ноември



nasa noemvri

Ноември ще бъде домакин на много събития в космоса. НАСА е изброила всички тези събития в едно видео. Ето подробностите!

От НАСА подчертаха важността на ноември и споделиха какво ни очаква. Този месец ще бъде вълнуващ месец за наблюдателите на небето, с пълно лунно затъмнение, масивна звезда и три големи метеорни потока, на които да се насладите.

Разгледай Още: Netflix пуска нов абонамент за реклами на ниска цена: Ето цената!

Пълно лунно затъмнение

Пълното лунно затъмнение ще настъпи рано сутринта във вторник, 8 ноември, когато Земята блокира пряката светлина на Слънцето от достигане до Луната и ще бъде видимо за хората в Северна Америка, Тихоокеанския регион, Австралия и Източна Азия.

Хората в източната часова зона на САЩ и Канада ще трябва да станат рано от леглото, ако искат да станат свидетели на това събитие, тъй като затъмнението ще започне малко след 4 сутринта.

Пълното затъмнение ще настъпи в 11:15 часа българско време.

Спика е гигантска звезда, която има 10 пъти по-голяма маса от нашето Слънце и е 12 000 пъти по-ярка. За НАСА, „За наше щастие, той е на 260 светлинни години.“ казва.

Въпреки че е много далеч от Земята, можете да видите светлината на Спика, като погледнете небето един час преди изгрев слънце в неделя, 20 ноември. За да го забележите, трябва да погледнете на югоизток и да забележите тънък полумесец. Spica ще привлече вниманието ви с ярката си синкава светлина.

Метеоритен поток Леонид

Годишният метеорен поток Леонид се състои от парчета прашни отломки, оставени от кометата Темпел-Тътъл, докато обикаля около Слънцето.

Този метеорен поток може да се наблюдава през целия ноември, но най-доброто време за надникване е, когато достигне пика си след полунощ в петък, 18 ноември.

НАСА казва, че можете да видите до 20 метеора на час в небето, но заявява, че около 35% от Луната ще бъде пълна тази нощ, така че нейната светлина може да ви попречи да видите по-слабите метеори.

Въпреки това метеорите на Леонид са ярки с ивици, които обикновено продължават няколко секунди, така че все още трябва да има много видимо движение.

За да откриете метеорния поток Леонид, е полезно да се опитате да го наблюдавате на тъмни места, далеч от светлинно замърсяване.

Подобни публикации

  1. Космическият телескоп на НАСА откри новата планета
  2. Чрез този спътник никога повече няма да сгрешим в прогнозата за времето!
  3. Откриха най-голямото съоръжение в света срещу климатичната криза: каква е технологията за улавяне на въглерод от атмосферата?
  4. Светът става по-топъл: Ще се използва нов цвят в прогнозата за времето!
  5. Какво е слънчево изригване? Причини и последствия

You may also like...

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.