Учените Отглеждат Ембриони В Космоса За Първи Път
Учените Отглеждат Ембриони В Космоса За Първи Път: Възможно Ли Е Възпроизвеждането Извън Земята?
За първи път в историята учени отгледаха миши ембриони в космоса. Това развитие привлече вниманието към въпроса за възпроизводството извън Земята. Ето и подробностите! Както знаете, проучва се дали животът е възможен на други планети, различни от Земята. Към тези изследвания е добавен нов и учените са отгледали миши ембриони в космоса за първи път в историята.
Видовете Бозайници Могат Да Се Размножават В Космоса!
Според резултатите от изследването, публикувано в списание iScience, учените са отгледали миши ембриони на Международната космическа станция (МКС) за първи път в историята. Мишите зиготи, изпратени на МКС с ракета на SpaceX през 2021 г., постигнаха напредък.Астронавтите на МКС отглеждат 2-клетъчна ембрионална (зигота) култура в продължение на 4 дни, което е максималното време, през което могат да оцелеят извън утробата. Той му е попречил да се разгради чрез различни химични процеси и го е изпратил обратно на Земята.
В резултат на изследванията не се наблюдава влошаване на ДНК и структурата при миши ембриони, отглеждани в микрогравитация и среда с висока радиация. Установен е нормален напредък в образуването на плода и плацентата.
Терухико Вакаяма, водещият автор на изследването, заяви, че това развитие показва, че може да е възможно видовете бозайници да се размножават в космоса. Изследванията ще продължат, тъй като трудностите при раждането в микрогравитация все още не са известни. Как открихте резултатите от изследването? Можете да споделите мислите си с нас в раздела по-долу.