Първата в света ваксина срещу рак на белия дроб навлезе в тестова фаза
Първата в света ваксина срещу рак на белия дроб навлезе в тестова фаза: Тества се в 7 държави, включително съседката ни Турция!
Първата в света mRNA ваксина срещу рак на белия дроб започна да се тества при пациенти. Тестовете се провеждат в 7 различни държави, включително Турция. Процесът на тестване на ваксината срещу рак на белия дроб, която е сред най-приятните събития в света на здравеопазването напоследък, официално започна. В момента новата ваксина от типа mRNA се тества в 7 различни държави, включително Турция. Подробности ще намерите в новините.
Първата в света ваксина срещу рак ще бъде тествана върху 130 различни пациенти в 7 държави, включително Турция!
В продължение на повече от година учените тестват нова ваксина от типа mRNA, която се насочва и убива раковите клетки на организма и предотвратява повторната им поява. Ваксината, наречена BNT116 и произведена от BioNTech, първоначално е разработена за използване при лечението на рак на белия дроб, известен като най-разпространения вид рак. В този контекст ваксината, която през последните месеци беше приложена за първи път на пациент в Обединеното кралство, наскоро започна да се тества в 7 различни държави, включително Турция.
Първата фаза на клиничните изпитвания на BNT116 се провежда в 34 изследователски центъра в Обединеното кралство, САЩ, Германия, Унгария, Полша, Испания, Унгария, Полша, Испания и Турция. Новата мРНК ваксина ще се прилага в комбинация с имунотерапевтично лечение на около 130 души в различни стадии на заболяването – от ранни стадии преди лъчетерапия до късни стадии.
За тези, които не знаят, първата доза от ваксината в Обединеното кралство е била приложена на 67-годишен пациент, Януш Рач, който живее в Лондон. Рач, който е бил ваксиниран веднъж седмично в продължение на шест седмици, ще бъде ваксиниран на всеки три седмици през следващите 54 седмици. Рач, който е диагностициран с рак през май и е подложен на химиотерапия, заяви: „Напредъкът на науката се крие в съгласието на хората да участват в такива изследвания.“
И така, какво мислите по този въпрос? Нека се срещнем в коментарите. 🙂